Endodoncja mikroskopowa

Leczenie kanałowe zębów

Leczenie kanałowe (edondoncja) jest obecnie jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów stomatologicznych. Prawidłowo wykonane, pozwoli cieszyć się własnym uzębieniem przez długie lata.

W naszym gabinecie przeprowadzamy leczenie kanałowe przy użyciu Endopilota (maszynowe opracowanie kanałów, wypełnianie ciekłą gutaperką). Cały proces leczenia odbywa się pod kontrolą mikroskopu, a przed w trakcie i po zabiegu wykonywane są zdjęcia kontrolne, które umożliwiają identyfikację miejsce i rozległość problemu, a także efekty leczenia.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Dzięki stosowaniu w naszej klinice Biniek Clinic w Łodzi najwyższej jakości sprzętu, nasi dentyści są w stanie poradzić sobie nawet z bardzo rozległymi stanami zapalnymi miazgi zębowej. Leczenie kanałowe pod mikroskopem pozwala na precyzyjne usunięcie całej tkanki objętej zaawansowanym stanem zapalnym bez bólu.

Leczenie kanałowe bez bólu

Wiemy, jak ważny jest komfort dla naszych pacjentów, dlatego w większości przypadków edondoncji zalecamy zastosowanie znieczulenia miejscowego. Leczenie kanałowe bez bólu zapewnia również dostępny w naszej klinice mikroskop oraz doświadczenie naszych dentystów, którzy szybko i skutecznie wyleczą każdy chory ząb.

Leczenie kanałowe na jednej wizycie

Nasi pacjenci często pytają nas, czy możliwe jest przeprowadzenie leczenia kanałowego na jednej wizycie. A my zawsze odpowiadamy, że to zależy od wielkości problemu. Dzięki wykonaniu zdjęcia RTG lub tomografii zębów w naszej klinice dentyści dokładnie określą, czy leczenie endodontyczne może odbyć się wyłącznie na jednej wizycie, czy potrzebne będzie leczenie kilkuwizytowe.

Reendo, czyli powtórne leczenie kanałowe

W naszym gabinecie wykonujemy również powtórne leczenie kanałowe pod mikroskopem tzw. reendo, które jest konieczne w przypadku utrzymywania się, a także ponownego pojawienia stanu zapalnego w tkankach zębach lub w obszarze około wierzchołkowym. Ponadto zabieg reendo, czyli powtórne leczenie kanałowe zalecamy niekiedy w celu zwiększenia bezpieczeństwa leczonego wcześniej zęba, który mógł zostać nieodpowiednio wypełniony, czy odbudowany.

Artykuły blogowe

Poczytaj więcej

Umów wizytę

Zarezerwuj wizytę

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach zbierania statystyk odwiedzin.

X