System Dr Smile 

Nakładki Dr Smile możesz zdejmować w dowolnym momencie bez konieczności wizyty u dentysty. Wyprostują Twoje zęby, nie powodując niedogodności i dyskomfortu związanego z noszeniem tradycyjnego aparatu ortodontycznego. W ramach spersonalizowanego planu leczenia stosowane są indywidualne zestawy nakładek. Dzięki nim, w przeciwieństwie do tradycyjnego aparatu ortodontycznego zostaną wyprostowane w czasie krótszym od tradycyjnego leczenia. Za pomocą nakładek Dr Smile jesteśmy w stanie skorygować niewielkie i średnie niedoskonałości zębów. Czas leczenia w zależności od przypadku wynosi od 3 do 12 miesięcy.

System Dr Smile
Dr Smile-czy można normalnie mówić i jeść ?

Dr Smile - czy można normalnie mówić i jeść?

System nie nakłada na pacjentów żadnych ograniczeń jeśli chodzi o spożywanie posiłków. Nakładki zdejmuje się do jedzenia, wymagany czas ich noszenia to 22 godziny na dobę aby osiągnąć zamierzony efekt terapeutyczny. Zdejmowane płytki dają możliwość utrzymania prawidłowej higieny jamy ustnej oraz możliwość nitkowania przestrzeni międzyzębowych. Alignery są też bardzo wygodne w noszeniu. Jest tak, ponieważ są dostosowane do zębów swojego właściciela w najdrobniejszych szczegółach. Dodatkowo, nie zawierają żadnych metalowych elementów jak zamki i łuki, które mogłyby drażnić jamę ustną czy dziąsła. W razie nagłej potrzeby np. ważne spotkanie, wystąpienie publiczne – dla pełnego komfortu nakładki można na jakiś czas zdjąć. Jednak maksymalne, ścisłe przyleganie nakładek do zębów nie powoduje seplenienia i trudności w mówieniu, a ich precyzyjne dopasowanie do zębów,sprawia ,że są praktycznie niewidoczne. Pacjent podczas leczenia może zachować swój dotychczasowy styl życia.

Dr Smile – jak wygląda i ILE TRWA LECZENIE?

Przygotowanie planu leczenia nakładkami ortodontycznymi zaczynamy od wykonania skanu zębów pacjenta. Posiadamy skaner Medit, który charakteryzuje superszybkie skanowanie przy zachowaniu szczegółowych danych skanowanej powierzchni, zapewniając doskonałe dopasowanie pracy ortodontycznej. Skan zostanie przesłany do pracowni, w której cały plan i przebieg leczenia jest przygotowywany komputerowo przez certyfikowanego lekarza. Przygotowuje on wspomniany plan, wizualizację komputerową efektów leczenia (ruchy zębów na wirtualnym modelu) oraz informację o planowanym czasie i wymaganej ilości nakładek.

Aparaty nakładkowe przesuwają zęby, wywierając na nie kontrolowany nacisk w odpowiednich miejscach odpowiednio długo. Na każdym etapie przesuwane są określone grupy zębów. Po zatwierdzeniu planu leczenia aparaty nakładkowe są produkowane i wysyłane do gabinetu, gdzie oczekują na pacjenta. W gabinecie lekarz umieszcza na zębach attachmenty z materiału kompozytowego (jeśli są konieczne), które nie tylko poprawiają pozycje szyny na zębach zapobiegając jej zsuwaniu, ale też utrzymują prawidłową pozycję zęba w czasie jego ruchu. Attachmenty mocuje się na zębach na cały czas trwania leczenia, ale są one w kolorze zęba dzięki zastosowaniu materiału kompozytowego.

Pierwsze nakładki zakładane są przez lekarza aby sprawdzić ich dopasowanie oraz to, czy pokrywają całą powierzchnię zębów. Bardzo ważne jest, aby szyna nigdzie nie wywierała nacisku na dziąsła i brodawki międzyzębowe. Od tego momentu kontrolę nad swoim leczeniem przejmuje pacjent, który musi nosić szyny według zaleceń lekarza, minimalnie 22 godziny na dobę, zdejmując je jedynie do jedzenia czy napojów, które mogłyby zabarwić szyny. Nakładki zmieniane są co około 14 dni. Wizyty kontrolne odbywają się zazwyczaj co miesiąc. Lekarz sprawdza wówczas czy leczenie postępuje według ustalonego planu oraz czy nakładki idealnie pasują.

Czas trwania całego leczenia zależy od stopnia złożoności wady zgryzu, ale zwykle wynosi od 3 do 12 miesięcy. Leczenie ortodontyczne jest precyzyjnie zaplanowane. Pacjent przed leczeniem wie dokładnie ile płytek będzie nosił oraz ile czasu będzie trwało jego leczenie. Bardziej szczegółowe informacje można uzyskać w trakcie konsultacji.

Przy wyborze metody aparatów nakładkowych na początku leczenia płacimy za jego całość, więc nie zaskoczą nas w póżniejszym etapie dodatkowe koszty. Cena dotyczy skanu, planowania leczenia, wszystkich nakładek i wszystkich wizyt kontrolnych.

Jak osiągnąć idealny efekt i go utrzymać?

Najprościej, poprzez stosowanie się do zaleceń lekarza. Alignery należy nosić jak najdłużej, zdejmując je jedynie do jedzenia, picia i ich czyszczenia oraz do mycia zębów. Według najnowszych badań w celu przyspieszenia leczenia dozwolone jest spożywanie jednego posiłku dziennie w nakładkach. W czasie przeżuwania na zęby działają największe siły i to wtedy ich ruch jest najbardziej efektywny. Można również w nich pić ale jedynie napoje, które nie przebarwią nakładek, gdyż wtedy można utracić efekt ich przejrzystości. Ponadto po leczeniu należy nosić w nocy retainery, aby zęby nie wróciły do dawnego położenia. Na koniec leczenia, nakładki można również wykorzystać jako szyny wybielające w celu rozjaśnienia swojego nowego uśmiechu.

Poczytaj o stomatologii

Poczytaj więcej

Umów wizytę do dentysty

Zarezerwuj wizytę

wpisz: xekn

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach zbierania statystyk odwiedzin.

X