Protetyka

Leczenie protetyczne

W naszej klinice Biniek Clinic w Łodzi zajmujemy się szeroko pojętym leczeniem protetycznym. Naszym pacjentom borykającym się z pojedynczymi brakami zębowymi lub wielu zębów, oferujemy rozmaite uzupełnienia, pozwalające ciszyć się pięknym i pełnym uśmiechem.

Podjęte w naszym gabinecie leczenie protetyczne ma głównie na celu polepszenie stanu zdrowia pacjentów oraz zapobieganie zmianom w jamie ustnej spowodowanym brakami w uzębieniu. Nasi stomatolodzy zwracają jednak ogromną uwagę również na aspekt wizualny, który jest niezwykle istotny na naszych pacjentów. Dlatego leczenie protetyczne pomoże nie tylko odtworzyć braki w uzębieniu przy pomocy uzupełnień stałych oraz ruchomych, ale również poprawić estetykę zębów znacznie zniszczonych lub przebarwionych, jednocześnie przywracając im prawidłową funkcję żucia.

Protezy ruchome i stałe

W naszej klinice dopasujemy odpowiedni rodzaj protezy do oczekiwań oraz stanu uzębienia każdego pacjenta. Nasza ogromna wiedza oraz wieloletnie doświadczenie z protetyki umożliwia naszym dentystom zaoferowanie szeregu rozwiązań z zakresu uzupełnienia pojedynczych braków zębowych, oraz wielu zębów przy pomocy mostów, koron oraz różnego rodzaju protez zębowych całkowitych i częściowych. W celu poprawy estetyki odcinka przedniego uzębienia wykonujemy licówki, a także specjalizujemy się we wszczepianiu implantów zębowych.

Protetyka: mosty i korony

Mosty i korony to protezy stałe, które są jednymi z najczęściej wybieranych przez naszych pacjentów. Jest to spowodowane w głównej mierze wygodą ich użytkowania oraz możliwością doskonałej imitacji zębów naturalnych.

Korony protetyczne wykonujemy w celu odtworzenia korony pojedynczego zęba, szczególnie w przypadku leczenia przedniego odcinka łuku zębowego, gdyż dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów np. porcelany nasi dentyści mogą najwierniej odbudować ząb.

Rodzaje koron protetycznych wykonywanych w naszym gabinecie

  • Korony porcelanowe na metalu z podbudowy metalowej, na którą następnie napalana jest porcelana. Są bardzo trwałe, dlatego idealnie sprawdzają się w odcinkach bocznych łuku zębowego. Korony porcelanowe na metalu wykonujemy również do prac łączonych (zatrzaski), kiedy osadzane i projektowane są wraz z protezami szkieletowymi.

  • Korony porcelanowe na podbudowie cyrkonowej, w których czapeczka pokrywająca ząb wykonana jest z tlenku cyrkonu, a na nią napalana jest warstwowo porcelana. W porównaniu do koron porcelanowych na metalu, korony na podbudowie cyrkonowej są równie wytrzymałe, ale zapewniają bardziej naturalny wygląd. Ponadto, nie wywołują odczynów alergicznych, a także zwiększają higienę w jamie ustnej i minimalizują ryzyko zapaleń przyzębia, dzięki mniejszemu przyciąganiu osadu nazębnego.

Mosty zębowe tak jak korony idealnie odwzorują naturalne zęby. Jednakże mosty w odróżnieniu od koron zębowych stosuje się przy kilku brakach zębowych znajdujących się obok siebie.

Protetyka: licówki

Licówki to rodzaj protetyki, mający na celu poprawę kształtu zęba, korektę niewielkich wad zgryzu, usunięcie lub zmniejszenie diastemy, odbudowę złamanego bądź ukruszonego zęba, czy zamaskowanie przebarwień. Nakłada się je na naturalne, zdrowe, wyleczone zęby znajdujące się zazwyczaj na przednim odcinku łuku. Dzięki zastosowaniu w naszym gabinecie wysokiej jakości materiałów (porcelany, ceramiki i kompozytów) nasi pacjenci mogą cieszyć się efektem leczenia protetycznego przez wiele lat. Licówki będą zatem doskonałym wyborem dla wszystkich pacjentów marzących o uśmiechu prosto z Hollywood.  

Artykuły blogowe

Poczytaj więcej

Umów wizytę do dentysty

Zarezerwuj wizytę

wpisz: tjfp

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach zbierania statystyk odwiedzin.

X