Stomatologia dziecięca Łódź

Stomatologia dziecięca

Pedodoncja

Regularne wizyty u stomatologa dziecięcego w naszej klinice dentystycznej w Łodzi to klucz do zachowania zdrowego i pięknego uśmiechu każdego dziecka.

Pedodoncja, czyli stomatologia dziecięca to nie tylko leczenie zębów mlecznych, ale również szereg innych usług oferowanych dla naszych najmniejszych pacjentów. Nasi stomatolodzy dziecięcy zatroszczą się między innymi o:

  • prawidłowe ząbkowanie,
  • leczenie zębów mlecznych i stałych niedojrzałych,
  • leczenie i profilaktykę chorób błony śluzowej jamy ustnej,
  • profilaktykę próchnicy, w tym lakierowanie i lakowanie zębów,
  • kontrolę poprawności zgryzu.

Dentysta przyjazy dla dzieci

Nasze doświadczenie w pracy z dziećmi umożliwia przeprowadzenie leczenia i zabiegów w miłej atmosferze bez narażania młodych pacjentów na niemiłe przeżycia. Dzięki wysokiej jakości sprzętowi stomatologicznemu oraz przyjaźnie wyposażonemu gabinetowi dentystycznemu, nasi stomatolodzy dziecięcy mogą zadbać o zdrowie zębów i jamy ustnej podczas oglądania ulubionej bajki. Pozwala to na przebycie wizyty u dentysty dziecięcego w naszej klinice bez większego stresu, czy nieprzyjemnych odczuć związanych z przeprowadzanym leczeniem.

Wizyty adaptacyjne dla dzieci w gabinecie Biniek Clinic

Pierwsze wrażanie odgrywa kluczową rolę, dlatego chętnie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na wizyty adaptacyjne do naszej kliniki. Nasi stomatolodzy dziecięcy zapoznają młodego pacjenta z gabinetem, pokazując, że nie wizyta u dentysty to nic strasznego. Przedstawiamy krok po kroku wykorzystywane przez nas przyrządy do leczenia zębów, oczywiście w delikatny i zrozumiały dla dziecka sposób. Pozwalamy posterować fotelem dentystycznym i umożliwiamy sprawdzenie przez dzieci niektórych urządzeń jak np. dmuchawy z wiaterkiem oraz prysznicem pokazując, że nie są one straszne.

Jeśli któryś ząb wymaga na wizycie leczenia, nasi dentyści dziecięcy dokładnie opisują każdą czynność oraz pokrótce przedstawiają działanie poszczególnych narzędzi. Do najczęstszych należą ślinociąg, czyli odkurzacz na ślinę oraz wiertło stomatologiczne, pozwalające wymyć z pomocą wody czarne brudki. Każde działanie naszych stomatologów dziecięcych uwzględnia pełen komfort małych pacjentów, dlatego przykładowo podczas czyszczenia zębów dziecko może w każdej chwili podnieść rączkę i zabieg zostanie przerwany. Po czyszczeniu zostaje już tylko nałożenie "plasteliny na ząbki", czyli wypełnienia oraz utwardzenia go za pomocą lampy ze światłem niebieskim.

Leczenie dziecięcych zębów bez bólu

Doskonale wiemy, że odpowiednie podejście do leczenia zębów u małych pacjentów jest niezwykle ważne i warunkuje ich postrzeganie dentysty w późniejszym wieku. Dlatego przykładamy szczególną uwagę do bezbolesności leczenia. W tym celu nasi stomatolodzy dziecięcy nawet przy drobnych zabiegach stosują powierzchniowe znieczulenie miejscowe w postaci specjalnego smakowego żelu. Pozwala to na ograniczenie czucia dziecka w miejscu przeprowadzania leczenia, a co za tym idzie, zmniejsza odczuwany u młodych pacjentów dyskomfort.

Kolorowe wypełnienia i nagrody po udanym leczeniu

Kolorowe wypełnienia przy leczeniu  są prawdziwym hitem wśród naszych młodych pacjentów. Umożliwienie wyboru koloru wypełnienia w połączeniu z bezbolesnym leczeniem zębów sprawia, że dzieci chętnie przychodzą na wizytę do naszej kliniki, a w niektórych przypadkach nawet nie mogą się jej doczekać. Ponadto nagradzanie dzieci po udanym leczeniu również pozytywnie wpływa na postrzeganie wizyty u dentysty i minimalizuje niechęć dzieci do zabiegów stomatologicznych. Naszym dzielnym małym pacjentom wręczamy m.in. dyplomy, pojemniki na ząbki mleczne (naszyjnik na otwierany ząbek), kolorowe stempelki, kolorowanki i naklejki "Dzielny Pacjent".

Podcinanie wędzidełka u dzieci

Oprócz leczenia próchnicy nasi stomatolodzy dziecięcy wykonują również częsty zabieg wśród dzieci, jakim jest podcinanie wędzidełka.

Wędzidełka to cienkie, niewielkie fałdy błony śluzowej o włóknistej strukturze, łączące ze sobą dwa elementy ciała np. język i dno jamy ustnej (wędzidełko podjęzykowe). Mamy jednak wiele innych wędzidełek, których rolą jest zapewnienie odpowiedniej stabilności, czyli ograniczenie ruchomości. Niekiedy jednak wędzidełko może być zbyt krótkie lub przerośnięte, co powoduje u dzieci problemy z jedzeniem, piciem lub mówieniem.

Podcinanie wędzidełek u dzieci ma za zadanie poprawienie ruchomości poszczególnych elementów. Jest to prosty zabieg chirurgiczny, który nasi stomatolodzy dziecięcy wykonują za pomocą kautera, czyli nożyka elektrycznego. Jest to specjalistyczne narzędzie, którego końcówka koaguluje naczynia krwionośne, co sprawia, że cięcie jest praktycznie bezkrwawe i szybkie, a rana dobrze się po nim goi.

Artykuły blogowe

Poczytaj więcej

Umów wizytę do dentysty

Zarezerwuj wizytę

wpisz: ajvh

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach zbierania statystyk odwiedzin.

X